• Враховуючи основний напрям Стратегії розвитку будинку дитини, а саме реформування у Центр паліативної та реабілітаційної допомоги дітям з послугою раннього втручання, була запроваджена в нашому закладі загальнооздоровча програма «Стежинка здоров’я». Основною метою якої є зміцнення здоров’я вихованців  шляхом удосконалення системи оздоровлення та відпочинку, забезпечення якості та доступності оздоровчих послуг.

  Для реалізації поставлених завдань нами розроблена та активно здійснюється  система оздоровчих заходів, які мають, виховні, корекційні, розвивальні., реабілітаційні та профілактичні цілі.

  Одним із місць реалізації цих завдань є доріжка здоров’я, яка успішно функціонує вже третій рік..

  Діти дуже люблять, коли їх оточують красиві і оригінальні речі. Цікаве обладнання стимулює активність.  Тому ми і використали екологічно чистий природний матеріал: зруби дерев, гальку, пісок, дерев’яні бруски, пеньки.

  Доріжка здоров’я є хорошим помічником в оздоровчій роботі. Регулярна масажна дія на стопи допомагає щодня, вчасно, без особливих зусиль, з позитивними емоціями покращувати здоров’я вихованців.

  На доріжці здоров’я  зручно  займатися  невеликими підгрупами дітей. Але ми успішно використовуємо її в корекційній роботі в  індивідуальній формі з дітьми з особливими потребами та вадами розвитку.

  Об’єднавши зусилля вихователів з фізичної культури, реабілітологів, психологів, корекцййних педагогів., медичних сестер, ми створили сприятливі умови для рухової активності вихованців. Якісна організація роботи на доріжці здоров’я  і скоординовані дії міждисциплінарної команди показали позитивні результати. Ми робимо висновки, що діти різного віку проявляють активне бажання займатися фізичними вправами на ній. На тлі таких занять відбувається помітне поліпшення загального емоційно-психічного стану, збільшується та розширюється сенсомоторний досвід, сенсорні відчуття дітей, здійснюється профілактика плоскостопості.

  Навантаження ми збільшуємо поступово, адже наша  доріжка здоров’я динамічна та може бути трансформованою. Використовуючи різноманітне обладнання( мотузки, дерев’яну драбину, сенсорні килимки) ускладнюємо рухові завдання, які потрібно вирішити дітям.

  Для  підтримки загартовуючого ефекту ми використовуємо невеликі ємності з водою. При цьому строго дотримується температурний режим повітря і води. Прогулянки по такій доріжці поєднуються з процедурами загартування. Завдяки цьому здоров’я  наших вихованців дійсно покращується.

ДЕНЬ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКАУ НАС В ГОСТЯХ ПОЧЕСНІ ГОСТІ З ЛАТВІЇ