• Літо – це пора незвичайних емоцій, нових вражень, пора нового яскравого життя.  Не дивлячись на те, що ми працювали в умовах профілактики попередження розповсюдження коронавірусу,  для нашого закладу літо 2020 стало ще активнішим, багатшим на заходи. Вони  були направлені не лише на оздоровлення дітей та організацію їх рухової активності, раціональне харчування, а й охопили  художньо-естетичне виховання, екологічне, національно – патріотичне виховання.  Адже,  ми все літо працювали за умовами табору, де кожен тиждень мав тематичну спрямованість. Завдяки цьому організація всього педагогічного процесу охоплювала всі аспекти  життя дитини і літній відпочинок наших вихованців став джерелом позитивних емоцій, вражень, доброти та здоров’я і  розпочався він  музично-спортивним святом «Привіт, літо, ти ідеш світом!» Цього дня малюки мали можливість прийняти участь в  іграх,   конкурсі малюнків на асфальті, проявити свої здібності на різних локаціях: музичній, театральній, творчій майстерні.

  Фізкультурно-оздоровча робота, взагалі,  в нашому закладі має дуже велике значення, адже направлена на зміцнення  здоров’я малюків, задовольняє потребу наших маленьких вихованців в русі. А особливо кропітка робота за всіма формами організації оздоровчої роботи проводиться нами влітку. Одним із місць реалізації цих завдань є доріжка здоров’я, яка успішно функціонує вже третій рік.

 • В цьому році вона була дещо модифікована і набула надзвичайно естетичного вигляду.

  Нашим сонечкам прийшла вона до вподоби, адже ми  використали екологічно чистий природний матеріал: зруби дерев, гальку, пісок, дерев’яні бруски, пеньки.

  Доріжка здоров’я є хорошим помічником в оздоровчій роботі. Регулярна масажна дія на стопи допомагає щодня, вчасно, без особливих зусиль, з позитивними емоціями покращувати здоров’я вихованців.

  На доріжці здоров’я  зручно  займатися  невеликими підгрупами дітей. Але ми успішно використовуємо її в корекційній роботі в  індивідуальній формі з дітьми з особливими потребами та вадами розвитку.

  Об’єднавши зусилля вихователів з фізичної культури, реабілітологів, психологів, корекційних педагогів, медичних сестер, ми створили сприятливі умови для рухової активності вихованців. Якісна організація роботи на доріжці здоров’я  і скоординовані дії міждисциплінарної команди показали позитивні результати. Ми робимо висновки, що діти  різного віку проявляють активне бажання займатися фізичними вправами на ній. На тлі таких занять відбувається помітне поліпшення загального емоційно-психічного стану, збільшується та розширюється сенсомоторний  досвід, сенсорні відчуття дітей, здійснюється профілактика плоскостопості.

  Навантаження ми збільшуємо поступово, адже наша  доріжка здоров’я динамічна та може бути трансформованою.

  Використовуючи різноманітне обладнання (мотузки, дерев’яну драбину, сенсорні килимки) ускладнювали рухові завдання, які потрібно вирішити дітям.

  Для  підтримки загартовуючого ефекту ми використовували невеликі ємності з водою.

  При цьому строго дотримувалися температурного режиму повітря і води. Прогулянки по такій доріжці поєднувалися з процедурами загартування.

  Завдяки цьому здоров’я  наших вихованців дійсно покращилося.

 • Фізкультурно-оздоровча робота проводилася за такими формами:

  • заняття з фізичної культури;
  • заняття на доріжці здоров’я;
  • ранкова гімнастика;
  • фізкультурні свята та розваги;
  • рухливі ігри;
  • індивідуальна робота з фізичного виховання;
  • купання в плескальному басейні;
  • сонячні ванни;
  • ходіння босоніж;
  • оздоровчий біг;
  • піші переходи;
  • самомасаж;
  • ігри  з водою;
  • дихальна гімнастика.

  Проведення всіх   форм фізкультурно-оздоровчої роботи на свіжому повітрі з одночасним впливом оздоровчих сил природи сприяло зміцненню здоров’я дітей та створювало умови для комплексного загартування дитячого організму.

  Діти все літо свій день  розпочинали з ранкової гімнастики, на яку вони поспішали тільки в трусиках.

  Використання дихальних  вправ на чистому ранковому повітрі,  в поєднанні з підібраними згідно віку вправами,  оздоровчим бігом, музичним супроводом  мають позитивний вплив на дитячий організм.

  Про це говорить та радість, з якою діти поспішають на спортивний майданчик. Ранкові гімнастики проводилися щоденно, згідно складеному графіку.   Заняття з фізичної культури проводилися в відповідності до  календарного  плану.

  Тривалість занять та навантаження на дітей були організовані з урахуванням анатомо-фізіологічних особливостей  дітей різних вікових груп, стану їх здоров’я та індивідуальних можливостей, з максимальним  застосуванням  фізкультурного обладнання для підвищення інтересу дітей до занять

  Дуже багато позитивних емоцій у дітей викликає  загартування в плескальному басейні.

  Графік відвідування плескального басейну був складений з урахуванням профілактики попередження розповсюдження коронавірусу.

  Як і раніше, цього літа вода в басейні прогрівалася від сонячного тепла і мала температуру 27-30 градусів. Тому купання проводилося в ІІ половині дня  в поєднанні з повітряними ваннами, сонячними та босоходінням після купання

 • З метою забезпечення ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей влітку, збагачення досвіду застосування практичних умінь, навичок у процесі різних видів дитячої діяльності: рухової, ігрової, предметно-практичної; вдосконалення рухових навичок  в повсякденному житті та оптимізації рухової активності заздалегідь планувалися масові заходи. Було проведено спортивне свято «Ми веселі, спритні, дужі!»

  розваги для дітей на спортивному майданчику  «Здрастуй, літо!»,

  тиждень здоров’я з підсумковим святом за локаціями «Мойдодир»,

  «Дихаємо вільно», виставка креативних овочів «Вітамінка»,

  піші переходи до парку ім. Гагаріна , свято-розвага з елементами народознавства  «Івана Купала», дні іменинника.

  Оздоровча робота є початком для створення у дітей позитивного ставлення до фізичних вправ, створення передумов до бажання вести здоровий спосіб життя, що є найважливішим нашим завданням.

  Вихователі з фізичної культури, вихователі в групах, вузькі спеціалісти , медичні працівники, реабілітологи  працювали в тісній співпраці, з любов ̓ю і щирим піклуванням про наших дітей, тому літо принесло нашим дітям багато яскравих емоцій, корисних знань, загартувало нашу малечу.

   

М’ЯКІ СХОДИНКИФІТОЗОНА. З ЛЮБОВ’Ю ДО ПРИРОДИ