• У січні 2019 року від благодійного фонду «Щаслива дитина» надійшла пропозиція прийняти участь у написанні гранду на придбання медичного обладнання для дітей Запорізької області при підтримці Генерального Консульства ФРН в Донецьку з офісом в Дніпрі..

  Адміністрацію КУ ЗОС БД «Сонечко» ЗОР дуже зацікавила ця пропозиція і ми прийняли активну участь у написанні гранду до проекту «Придбання радіотелеметричного електроенцефалографа EXPERT-16 Compact». А у серпні 2019 року цей апарат переданий нам у користування.

 • Майже 80% дітей, які знаходяться в спеціалізованому будинку дитини «Сонечко», мають розлади психо-неврологічного профілю, серед них 1/5 частина (20%) мають важки вроджені вади розвитку і тяжкі порушення  стану здоров’я. Це діти з груп паліативної та реабілітаційної допомоги зі всієї Запорізької області, більшість з яких складають діти, позбавлені батьківського піклування і діти-сироти. У дітей метод ЕЕГ дозволяє вірно оцінити не тільки стан функціональної активності мозку, а й етапи розвитку активності головного мозку в період перших трьох років життя, а також цінну інформацію про наявні зміни при різних захворюваннях нервової системи.

  Придбання і використання  електроенцефалографа і методу ЕЕГ  в нашому будинку дитини «Сонечко», дозволить вирішувати багато проблем, пов’язаних зі здоров’ям у дітей і в більш повному обсязі виявляти причини багатьох відхилень в стані  психо-неврологічного розвитку дітей дошкільного віку, а саме:

  • в діагностиці різних судомних станів у дітей;
  • в оцінці ефективності лікування різних форм епілепсії,
  • підборі протисудомних препаратів та їх дозуванні у дітей перших років життя;
  • в оцінці правильного дозрівання біоелектричної активності мозку у дітей (затримці психо-речового, стато-моторного розвитку, психоемоційних порушень).

  Найголовніше, допоможе в оцінці ефективності проведеного лікування відповідно до стандартів якості надання реабілітаційної допомоги.

 • Електроенцефалограф EXPERT-16 Compact  має низку переваг серед інших електроенцефалографів, а саме : –       вперше електроенцефалограф був розміщений безпосередньо на шапочці пацієнта; – відсутність довгого шлейфа і наведень, пов’язаних з ним;-       використання технології ENR (External Noise Rejection) для усунення будь-яких зовнішніх перешкод, що особливо важливо в роботі з дітьми;-       найвища якість запису ЕЕГ сигналу, відповідно кращим світовим зразкам ЕЕГ апаратури, що забезпечує, недосяжний раніше , комфорт дітей при тривалій реєстрації ЕЕГ; –       зручність роботи лікаря; –       високоякісний запис ЕЕГ протягом усього часу реєстрації електроенцефалограми; –       дозволяє вести рутинну запис ЕЕГ, тривалий ЕЕГ моніторинг (LTME), добовий відеомоніторинг ЕЕГ. Безпровідне підключення і використання радіотелеметричної передачі ЕЕГ сигналу при проведенні тривалого відеомоніторингу ЕЕГ у дітей дозволяє відмовитися від застосування седативних препаратів, які деформують результати обстеження, і значно полегшує проведення тривалої записи ЕЕГ, в тому числі, записи нічного сну, добового моніторингу у дітей.

   

  Впровадження і використання методу ЕЕГ в будинку дитини «Сонечко» як в майбутньому центрі медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям допоможе реалізувати і досягти основної мети, яку ставить перед собою мультидисциплінарна команда спеціалістів – забезпечити виконання діагностично-лікувальної і реабілітаційної програм допомоги дітям, більшість з яких є діти-сироти і діти, які залишились без батьківського піклування, а також родинам, що виховують дітей з особливими потребами на сучасному, професійному і ефективному рівні.

   

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!КРАЇНА ЧОМУСИКІВ. СВЯТО ДО ДНЯ ЗНАНЬ