• Нещодавно інтернет видання УП.Життя розмістило статтю «Зламане життя штучно зачатої людини: Бріззі із Запоріжжя, яку виносила сурогатна матір».
  Адміністрація будинку дитини хоче розповісти як зараз «живеться» маленькій Бріззі.

  Історія цієї дівчини облетіла майже весь світ. Маленька русява красуня з неймовірною історією.

  Бріджит поступила до нас у квітні 2019 року. До того часу вона знаходилась у Запорізькій обласній дитячій лікарні під наглядом медиків цього закладу.
  На момент, коли дівчина поступила до нас, їй було трохи більше 3-х років. Наші фахівці, оглянувши дівчину, зробили свої висновки і розробили для неї індивідуальну реабілітаційну програму із SMART-метою.

  Розпочато кропітку роботу. Адже в реабілітаційному процесі не буває дрібниць та перерв.
  У перші дні свого перебування в групі, дитина потроху звикала до нового середовища та нових близьких дорослих (персонал та фахівці). З нею почали працювати: фізичний реабілітолог, вчитель-дефектолог, психолог, логопед, вихователь, а медичний догляд – це кваліфіковані лікарі та медичний персонал.
  За останні два роки Бріджит багато чому навчилась:
  – Взаємодія з іншими дітьми. Бріджит із задоволенням грає з іншими дітьми, проявляє інтерес до сумісної гри, отримуючи позитивні емоції від самого процесу гри;
  – Розвиває координовані дії обох рук (вкладає, виймає, нанизує, знімає);
  – Вона розпочала копіювати дітей і дорослих (рухи, прості слова тощо);
  – Почала розрізняти та орієнтуватися в двох та трьох предметах: форма, колір, розмір. Це дає нам встановлення зорового контакту «фахівець – дитина»;
  – Захват іграшок двома рукам, ігри з м’ячем, кидання, перекладання);
  – За допомогою технік фасилітації переходити в різні положення: з положення лежачі в положення рачкування, з рачкування в сидіння у опори, з опорою на руки, підтягування та перекати;
  – Розвиваються навички само-гігієни (ерготерапія);
  – Стимулювання позитивних відчуттів під час гігієнічних процедур: миття рук, обличчя, розчісування волосся, купання тощо. При цьому роздивлятися своє обличчя в дзеркалі та милуватися ним;
  – Бріджит самостійно може харчуватися, впевнено тримає в руці ложку, самостійно п’є з чашки;
  – Дівчинка пересувається по групі альтернативним способом (швидко повзає рачки, на колінках)
  На сьогоднішній день реабілітаційна мета SMART команди фахівців – це навчити дитину:
  – Вертикалізація дитини, тобто збільшувати час знаходження дитини у вертикальних положеннях за допомогою реабілітаційного обладнання, а саме:
   вертикалізатора,
   стільця АНТ,
   в якості опори – бруси, шведська стінка, різні за розміром модулі;
  – у вертикальному положенні виконувати прості дії, використовуючи обидві руки;
  – продовжувати розвивати дії направлені на самостійність;
  – розвивати побутову діяльність дитини для підтримання почуття успіху та усвідомлення власного «Я», а саме: прибирання іграшок, протирання ганчіркою свого столу після обіду тощо;
  – привчати дитини до пасивного читання (слухати, розглядати картинки, самостійно перегортати сторінки, робити вибір з 2-3 книжок)
  Реабілітаційний процес для Бріджит продовжується. Окрім самого реабілітаційного процесу для дитини важливо відчувати любов та турботу дорослого. Наш персонал робить все для того, щоб і Бріджит, і всі інші дітки це відчували кожного дня, кожної миті. На всіх заходах, які проходять в нашому будинку дитини, Бріджит приймає активну участь.
  У лютому маленькій Бріджит виповнилося 4 рочки. Марина Бойко (волонтер) разом із командою фахівців влаштували для неї справжнє свято із шарами, солодощами та подарунками. Дівчинка отримала посилку з подарунками та листом від Андреа Саскія та Емілії-Шарлотти з Німеччини.
  На квітень цього року було заплановано поїздку до Міжнародної реабілітаційної клініки Козявкіна на курс лікування за системою інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації. Волонтером була зібрана необхідна сума для придбання білетів та оплати перебування дитини в цій клініці. Бріджит повинна була їхати в супроводі медичної сестри-реабілітолога та волонтера. Але життя вносить свої корективи, тому через карантин цю поїздку було відкладено.
  Після цієї статті до нас звернулися журналісти різних телеканалів та ЗМІ, щоб відзняти сюжет про цю дитину. Звертаємо увагу на те, що згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та Розпорядження головного лікаря будинку дитини, відвідування дітей в нашому закладі заборонено. Ми дотримуємося усіх норм та вимог, аби не допустити захворювань.
  Ми всі з нетерпінням чекаємо, коли знову відркиємо двері для всіх наших друзів, волонтерів та гостей. А зараз ми з радістю продовжуємо висвітлювати життя наших вихованців на нашому сайті sonechko.zp.ua та на нашій сторінці у Фейсбук.
  P.S.
  Звертаємо Вашу увагу на те, що згідно Наказу МОЗ № 973 від 27.12.2011р. «Про затвердження Переліку захворювань, які дають право на усиновлення хворих дітей без дотримання строків перебування на обліку в центральному органі виконавчої влади, до повноважень якого належать питання усиновлення та захисту прав дітей, а також до досягнення дитиною п’яти років» зі змінами від 19.07.2019 № 1648 діагноз цієї дівчини підпадає під дії цього наказу.

   
ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯДЕНЬ ВИШИВАНКИ