• ІНКЛЮЗИВНИЙ МАЙДАНЧИК

   

 • Щасливе дитинство для всіх — основна умова здорового і успішного суспільства. Це стало пріоритетом і для нас при створені природного інклюзивного   майданчика, ігрового простору на вулиці, який в умовах інклюзії облаштований так, щоб кожна дитина мала однакові можливості, та почувала себе рівною.  Його дизайн продуманий у кожній деталі, для зручності всіх: дітей, дорослих, фахівців міждисциплінарних команд, щоб кожен міг почувати себе комфортно і не обмежено:

  • ігрові майданчики та павільйони з адаптованими ігровими елементами для дітей різновікових груп;
  • альтанки з реабілітаційним обладнанням для дітей з особливостями розвитку;
  • зручні доріжки для прогулянок дітей, катання на велосипедах, самокатах та спеціалістів з вихованцями на візках;
  • сходи з пандусом та спеціальні поручні;
  • м’яке покриття для корекційних занять фахівців з реабілітації.
 • Наш еко-майданчик створено з урахуванням безпечності та  доступності. Це «світ в мініатюрі», де кожна дитина може знайти собі заняття до душі, не зважаючи на особливості розвитку. Взаємовідносини  на майданчику сприяють налагодженню комунікації між дітками, покращенню фізичного і емоційного здоров’я. Активні розваги є важливою складовою організації основної потреби дітей в руховій діяльності, формують у дітей відчуття самостійності, соціальній адаптації та соціалізації  діток. А  діяльність  в природному середовищі знайомить з навколишнім світом, вчить усіх разом проводити відпочинок, заняття, розваги. 

 • Одним із місць реалізації фізкультурно-оздоровчих завдань є доріжка здоров’я. Екологічно чистий природний матеріал: зруби дерев, галька, пісок, дерев’яні бруски, пеньки стимулюють активність дітей. Об’єднавши зусилля всіх членів мультидисциплінарних команд, ми створили сприятливі умови для рухової активності вихованців. На тлі таких занять відбувається помітне поліпшення загальногоемоційно та психічного стану, збільшується та розширюється сенсомоторний досвід, сенсорні відчуття дітей, здійснюється профілактика плоскостопості.

 • Також  створений реабілітаційний простір, де кожна дитина розкриває свої вміння та здібності в супроводі команди фахівців під час індивідуальних та групових корекційних занять  з дітьми з особливими освітніми потребами.

  Окремої уваги заслуговують дитячі ігрові комплекси, які є центром розваг для великої компанії дітей.  Вони продумані до дрібниць і повністю адаптовані для дітей з особливими потребами.

  Озеленення та квіткові клумби сприяють поєднанню дитини з природою, та просто «радують» око. А  включення малюків в спільну з дорослими діяльність привчають до природо-екологічної культури.

 • Також на території є зручні лавочки для максимального комфорту та відпочинку.

  Наш інклюзивний природний майданчик  дає можливість діткам розуміти, що ми всі різні, але дружимо, граємо, спілкуємося однією родиною!