• ЕРГОТЕРАПІЯ /ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК ПРАКТИЧНОГО ЖИТТЯ

  В будинку дитини «Сонечко» ми прагнемо навчити дітей бути максимально самостійними, автономними, адаптованими до життя в соціумі, незалежно від їх особливостей розвитку, можливостей, інтелектуальних здібностей.

  Повсякденне життя малюка – надважлива річ! Оволодіння практичними навичками (вміння одягатися, доглядати за собою, користуватися туалетом, самостійно приймати їжу, чистити зуби та інше) безпосередньо впливає на самооцінку дитини, є важливим кроком на шляху до її незалежності.

  Один із сучасних напрямків, який ми використовуємо у своїй роботі для допомоги дітям виконувати звичайні побутові дії є ерготерапія. Спеціалісти мультидисциплінарних команд визначають слабкі і сильні сторони дитини, її можливості, створюють спеціально організований простірта підбирають адаптовані пристрої, ігри, які полегшують досягнення поставленої SMART–мети.

  Комплекс індивідуальних  вправ підбирається для конкретної дитини. Вони несуть практичну спрямованість (перекласти предмет, переставити стілець, відкрити кришку, відкрити двері, взяти в руку ложку, застебнути ґудзик та інше) і здійснюються з застосуванням різноманітних матеріалів, іграшок, предметів побуту, при цьому вплив на дитину відбувається  за допомогою спеціально організованої гри.

  Ми пристосовуємо простір (м’яке покриття поверхонь, пандуси, перила, раковини адаптовані під зріст дитини тощо), підбираємо пристрої, меблі (складний стілець-туалет, крісло для купання, реабілітаційне крісло «Явір»; АНТ-320, 330,  ходунки,  спеціалізований посуд тощо)

 • для активної участі самої дитини у повсякденних рутинах.Формуємо, розвиваємо, удосконалюємо базові навички, які знадобляться їй в подальшому житті:

  • вміння утримувати різноманітні положення тіла;
  • вміння пересуватися без допомоги дорослого;

  навички самообслуговування (вміння самостійно їсти, пити, роздягатися/одягатися, користуватися туалетом, мити руки, вмиватися, чистити зуби тощо);

  • соціально-побутові навички (вміння прибирати іграшки, застеляти ліжко, приготувати собі їжу, чай, налити молока, мити посуд, прати тощо). 

  В будинку дитини є спеціально облаштовані кімнати, які направлені на різноманітні види діяльності. Одним з улюблених місць малечі є кухня, що адаптована під їх зріст та можливості, де діти проявляють більше ініціативності, свободи в діях, турботу до оточуючих, вдосконалюють свої соціально-побутові здібності, розвивають комунікативні навички. 

 • Отже, використовуючи в заняттях елементи ерготерапії, ми створюємо для дитини такі умови, в яких вона найкращим чином реалізує свій потенціал.