• Щороку кожну другу суботу жовтня відзначається Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги за ініціативою Всесвітнього альянсу паліативної допомоги (The Worldwide Palliative Care Alliance, WPCA). Низка заходів, присвячених до дня паліативної допомоги, має на меті привернення уваги громад до потреб паліативних пацієнтів.

  Паліативна допомога дітям – це активна, всебічна турбота про тіло і душу невиліковно хворої дитини , а також медична, педагогічна, соціальна та  духовна підтримка родини, в якій ця дитина виховується. Паліатив – це не про смерть, а про якість життя паліативної людини. І наша мета зробити життя кожної дитини дивовижним, щасливим і цінним незалежно від того, яким строком воно обмежено.

  В цьому році Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги відзначається 10 жотвня.

  В нашому закладі ми щороку проводимо заходи, на яких ми ділимося своїми досягненнями, обговорюємо важливі питання стосовно паліативної допомоги дітям.

  8 жовтня ми провели зустріч із командою фахівців, які працюють та доглядають за паліативними дітьми в нашому закладі – це лікарі, фізичні реабілітологи, медичні сестри, корекційні педагоги, психологи. На сьогоднішній день в будинку дитини «Сонечко» перебуває 23 паліативні дитини, з них 9 дітей знаходяться на зондовому харчуванні.

  Лікар-педіатр спеціалізованої групи для  паліативних хворих дітей віком до 7 років цілодобового перебування, розповіла про основні патології, з якими поступають до нашого закладу  паліативні діти. На першому місці залишаються тяжкі ураження центральної нервової системи. Також у таких дітей багато супутніх патологій та діагнозів. Вона наголосила, яке важливе місце займає лікувальне харчування для таких дітей.

  Про досвід використання шкали болю у паліативних дітей розповіла старша сестра медична цієї групи,  а про досягнення в фізичному розвитку в результаті командного підходу доповіла сестра медична з ЛФК. Кожна позитивна зміна, яка відбувається з паліативною дитиною – це перемога!

  4 червня 2020 року вийшов довгоочікуваний Наказ МОЗ № 1308 «Про удосконалення організації надання паліативної допомоги в Україні» зі змінами. Ми дуже чекали на цей документ, адже він необхідній для нашої роботи в паліативі. Ми розпочали складати свій реєстр паліативно хворих дітей, поступово заповнюємо нову медичну документацію.

  Головний лікар будинку дитини Олена Лебедєва подякувала фахівцям за їх працю. І як говорить Олена Лебедєва: «В паліативі не буває випадкових людей. Працювати та доглядати за такими дітьми йдуть люди за покликом серця».

   На сьогоднішній день ми маємо все необхідне за вимогами НСЗУ  для того, щоб надавати якісну допомогу паліативним хворим дітям та їх родинам.

  Команда наших фахівців прагне бути ще краще! Тому ми багато уваги приділяємо навчанню наших спеціалістів, а також приймаємо участь у різних конференціях, брифінгах, нарадах.

  Наша команда приймає участь 9-10 жовтня в ІІІ Національному конгресі з паліативної та хоспісної допомоги (онлайн), в якому будуть обговорюватися багато важливих питань щодо розвитку педіатричної паліативної допомоги в Україні.

   

ФІТОЗОНА. З ЛЮБОВ’Ю ДО ПРИРОДИДОСЯГНЕННЯ ПАЛІАТИВНИХ ХВОРИХ ДІТЕЙ