• БАСЕЙН

   

   

 • Ми всі добре розуміємо, як важливо сформувати у дитини відповідальне ставлення до власного  здоров’я і знання про нього, оздоровчі уподобання, інтереси, потреби та життєві звички. А особливо в наш стрімкий час, коли сумна статистика свідчить, що діти мають одне або кілька захворювань і лише невеликий процент малюків народжуються цілком здоровими. Щоб сформувати у вихованців звичку піклуватися про своє здоров’я, мотивації до здорового способу життя,  ми використовуємо всі доступні  можливості,  застосовуємо в комплексі природні чинники, а особливо влітку.

 • Літня пора дарує дітям яскраві емоції, незабутні враження, задоволення від можливості  якомога більше активно рухатися – бігати, стрибати, лазити, плескатися у воді. Позитивне сприйняття малюками освіжаючої прохолоди води, можливість активно плескатися,  щире захоплення яскравими іграшками   є основою для оздоровчих уподобань та звичок до здорового способу життя.  А для цього у нас є всі умови, адже  на території спортивного майданчика розташований чудовий літній плескальний басейн.

 • Плескання в басейні безперечно справляє оздоровчий вплив на дитячий організм: позитивно впливає на всі органи і системи дитини, на опорно-руховий апарат, серцево-судинну й дихальну системи, зміцнює здоров’я, сприяє фізичному розвитку дітей.

  Це дуже могутній чинник гармонійного розвитку дитини.

  У воді зменшується статичне напруження тіла, зменшується навантаження на дитячий хребет. Активний рух ніг у воді поліпшує вигини стопи дитини й запобігає розвитку плоскостопості, а уразі виникнення – коригує її.

 • Ми відзначаємо, що ігри в воді  зміцнюють імунітет наших вихованців до застудних  захворювань, загартовують організм. Вони розвивають витривалість, ефективно впливають на основні показники фізичного розвитку – зріст, вагу і пропорційність.

  Важливо й те, що вода заспокоює, знімає стрес, сприяє зміцненню сну. Корисним є для дітей з гіпертонусом і гіпотонусом м`язів, дитячим церебральним паралічем.    

  Спеціалісти мультидисциплінарної команди проводять корекційні заняття в воді з дітьми з особливими освітніми потребами. Кожна дитина унікальна та потребує індивідуального, особливого підходу. Така співпраця позитивно впливає на психоемоційний стан дітей та її соціалізацію.
  Плескання – природний засіб масажу шкіри і м’язів. Воно зміцнює нервову систему, покращує сон та апетит, підвищує загальний тонус організму. Є одним  з найбільш дієвих способів розвинути організм з раннього віку, адже це поєднання позитивних впливів води, повітря,сонячного проміння  та рухової активності. 

      Система проведення занять з дітьми в плескальному басейні включає:

  • цікава фізична розминка з ходьбою, пробіжками, комплексом загально-розвивальних вправ; 
  • активні ігри, вправи на профілактику плоскостопості, елементи плавання з м’ячами, надувними кругами, нудлами; 
  • розтирання рушником, босоходіння по зеленій травиці, засмагання в напівтіні.
 • Діти відвідують басейн за медичними показниками.

  В нашому «Сонечку» однією з традиційних форм організації активного відпочинку дітей стало проведення свят і розваг на воді, під час яких діти всіх вікових груп приймають в них участь.

  Цікаво проходить свято Нептуна, фольклорне свято Івана Купала,  яке також стало традиційним. Готуємо сценарій свята, костюми, оформлюємо басейн. Діти, і дорослі стають активними учасниками театралізованого дійства, в якому естафети, ігри та змагання спрямовані насамперед на створення у дітей радісного, піднесеного настрою, отримання ними задоволення від рухової діяльності у водному середовищі.

  З веселощами та розвагами, а головне – з користю для наших дітей проходить літо, яке дає заряд здоров’я на весь рік!