• Харчування є одним з найважливіших факторів, що визначають життєдіяльність і рівень здоров’я людини, особливо в дитячому віці. Раціональне харчування дітей забезпечує їх гармонійне зростання, оптимальний психомоторний та інтелектуальний розвиток, стійкість до дій інфекцій і різних несприятливих факторів зовнішнього середовища.

  Діти у віці до трьох років особливо чутливі до наслідків неправильного харчування, так як в цей період зріст відбувається особливо інтенсивно, то існує підвищений ризик його затримки при незбалансованому харчуванні. У цей період також закладаються основи інтелектуальних, соціальних і емоційних здібностей.

  В нашому спеціалізованому БД «Сонечко» в паліативному відділенні лікуються діти, які з різних причин мають ураження ЦНС і потребують спеціального лікувального харчування. На сьогодні 9 дітей за станом здоров’я отримують їжу та необхідні лікувальні суміші через зонд. Поживні речовини через зонд можна вводити:

  • фракційним методом, тобто порціями 5-8 раз на добу за допомогою шприца;
  • крапельним шляхом протягом тривалого часу за допомогою спеціальних дозаторів, які автоматично регулюють поступлення харчових сумішей.

  Рівномірна подача їжі запобігає розвитку нудоти, блювання у паліативних хворих дітей. Загальноприйнятий метод складається в тривалій інфузії -протягом 16 годин щодоби. Такі інфузії імітують природний процес прийняття їжі більшою мірою, що дозволяє досягти збільшення маси і позитивного азотистого балансу. І, як наслідок, досягти нашої основної мети: покращення якості життя паліативних хворих дітей.

  При фінансовій підтримці БО «Фонд Андрія Шевченка» та завдяки БО “БФ “ЩАСЛИВЕ СОНЕЧКО” в нашому відділенні тепер є автоматичний дозатор лікувальних речовин «БІОМЕД» М200А. Ми від усього серця дякуємо нашим благодійникам за такий дар!

КРАЇНА НАША – УКРАЇНА. СВЯТО 1 ВЕРЕСНЯХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ ВІД БФ “ЩАСЛИВА ДИТИНА”