• СМІХОНОСИ

  Тепле осіннє сонечко розбудило наших диточок своїми лагідними промінчиками. І їх з нетерпінням вже чекали наші гості та давні друзі Больничные клоуны “СмехоНосы” / Лікарняні клоуни “СміхоНоси” (Запорожье)
  Кожен з цих людей дарує діткам частку своєї душі, тепла та любові. Адже кожна дитина, навіть якщо вона тяжкохвора, повинна радіти кожній миті свого життя.
  #капелюханавуха #сміхотерапія #деньпаліативноїдопомоги 

   

  КАНІСТЕРАПІЯ

  В рамках тижня до Всесвітнього дня паліативної та хоспісної допомоги за допомогою німецькою федеральної компанії Deutsche Gesellschaft fur international Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Катерини Мінаковій, Тетяни Віговської та їх команді, ми провели заняття з каністерапії
  Лікування за допомогою тваринок (енімалтерапія, пет-терапія) – це цілеве втручання , при якому навчена собака залучається в терапевтичний процес, сприяючи покращенню фізичної, соціальної, емоціональної та пізнавальної діяльності.
  Каністерапія (лат. “сanis” – собака і грецьк. Θεραπεία [therapeia] – лікування, оздоровлення) — один з видів лікування і реабілітації людини за допомогою звичайних або спеціально відібраних і навчених собак під наглядом кваліфікованих фахівців (також – відома, як лікувальна кінологія). Він використовується як допоміжна психотерапевтична методика при роботі з пацієнтами, які важко йдуть на контакт, допомагає розвитку емоціональних, інтелектуальних здібностей, а також рухових функцій. Каністерапію застосовують для поліпшення стану дітей з аутизмом, синдромом Дауна, ДЦП, олігофренієй та ін. порушеннями. Спілкування з собакою відіграє особливу роль в соціально-психологічному благополуччі дітей, воно дає необхідне емоційне «підживлення» і саме по собі є гарною психотерапією, вони надзвичайно впливають на поведінку таких дітей. Присутність або пасивна участь у терапії дружелюбно налаштованого собаки збігається з помітним поліпшенням у поведінці дітей та зниженням таких проявів аутизму, як занурення в себе, формування прихильності, вмінь встановлювати нові соціальні стосунки, сприяють розвиненню всіх видів сприйняття, розвиненню мовних засобів, когнітивної, комунікативної функцій.

   

ТРЕТІЙ ДЕНЬ ТИЖНЯ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПАЛІАТИВНОЇ ТА ХОСПІСНОЇ ДОПОМОГИП’ЯТИЙ ДЕНЬ ТИЖНЯ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПАЛІАТИВНОЇ ТА ХОСПІСНОЇ ДОПОМОГИ