• Фахівці КУ ЗОС БД «Сонечко» презентували відділення сімейно-центрованої послуги у системі раннього втручання «Рання пташка», для надання якісних послуг на самих ранніх етапах розвитку дитини з інвалідністю або ризиком її виникнення.
    Цього літа, завдяки підтримці наших благодійників, були відремонтовані приміщення, а також придбано необхідне обладнання.
    Наступного тижня відбудеться відкриття цього відділення, на яке ми запросили сім’ї, які виховують “особливих” дітей. Адже саме на них орієнтовано наше відділення.

         Відділення раннього втручання є першою ланкою в системі безперервної комплексної допомоги сім’ям, які мають дітей  з особливими потребами. Необхідність раннього розвитку та реабілітації «особливих» дітей сьогодні визнана як науковцями, так і практиками одним із головних принципів відновлення здоров’я дітей. Тому «Рання пташка» своєю головною ціллю ставить допомогти сім’ї створити такі умови, в яких дитина могла б повноцінно рости, розвиватися, реалізовувати свій потенціал, долати накладені неповносправністю обмеження та в подальшому інтегруватись в життя спільноти та суспільства.

       В роботі з сім’ями  простежується принципово інший підхід до розуміння суб’єктної активності. Суть його зводиться до того, що дитина не є лише об’єктом  розвитку, навчання або лікування, а кожен – носій індивідуальних  особливостей. Кожен, передусім, прагне до розкриття власного потенціалу, даного йому від природи в силу індивідуальної організації, і потрібно лише допомогти йому, створивши для цього відповідні умови.

ПЛАСТІЛІНОГРАФІЯРАНКОВА ЗАРЯДКА