ТИЖДЕНЬ ПАЛІАТИВННОЇ ТА ХОСПІСНОЇ ДОПОМОГИ (ДЕНЬ 1)

09.10.2017
 • Традиційно в другу суботу жовтня у всьому світі відзначають Всесвітній день  паліативної та хоспісної допомоги. Його метою є підвищення інформованості світової громадськості про проблеми паліативної допомоги та хоспісів, сприяння у створенні умов для того, щоб люди могли висловити свої думки про проблему; підвищення розуміння медичних, соціальних, практичних і духовних потреб людей, які мають невиліковні захворювання та членів їх сімей; сприяння становленню та розвитку благодійних фондів, здатних підтримувати та розвивати рух хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.      

  У будинку дитини «Сонечко» цього року вирішили провести тиждень присвячений Всесвітньому дню паліативної та хоспісної допомоги. 9 жовтня 2017 року головний лікар БД «Сонечко» Лебедєва Олена Веніамінівна разом із колегами провели підсумковий огляд річного курсу навчання спеціалістів будинку дитини «Сонечко» в рамках Проекту «Створення нової моделі сімейно-орієнтованих послуг у громаді для дітей з особливими потребами» під патронатом ЮНІСЕФ в м. Харків.

         Однією з найбільш вразливих груп є паліативні хворі – пацієнти усіх вікових груп, які страждають на важкі прогресуючі захворювання у термінальній стадії або за умови обмеженого прогнозу життя, які не можуть бути вилікувані сучасними і доступними методами та засобами, їх  захворювання супроводжуються вираженим хронічним больовим синдромом, тяжкими розладами функцій органів та систем. Наші діти та сім’ї, які мають «особливих» дітей потребують кваліфікованої медичної допомоги та догляду, психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки.

         Згідно Закону України № 3611-VI від 07.07.2011 р. «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги», крім екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, було виділено ще один її вид – паліативну.

         Паліативна допомога включає комплекс заходів, спрямованих на полегшення фізичних та емоційних страждань пацієнтів, а також надання психосоціальної і моральної підтримки членам їх сімей.

         Обов’язок держави — забезпечити доступність професійної паліативної допомоги, незалежно від віку, нозологічної категорії захворювання, соціального статусу, національності, релігійних та політичних переконань, місця проживання хворого тощо.

         Вже третій рік поспіль наші працівники проходять навчальні семінари по наданню паліативної допомоги. На даний час планується розробка регіональної програми по паліативній допомозі, прийняття якої дозволить поставити надання паліативних послуг на якісно новий рівень.

РАННЄ ВТРУЧННЯПОСИЛКА З САН-ФРАНЦИСКО (США)