• В вересні 2016 року в БД «Сонечко» було сформовано міждисциплінарну команду фахівців (лікар-педіатр, логопед, педагог корекційний, практичний психолог, фізичний реабілітолог), яка пройшла курс навчальних тренінгів в рамках проекту Дитячого Фонду ООН (UNICEF) «Підготовка команд раннього втручання та спеціалістів в громаді». Навчальний курс «Основи теорії та практики раннього втручання» складався з 5 шкіл та практик й проводився на базі БФ «Інститут Раннього Втручання», Будинку дитини №1 (м. Харків), навчально-реабілітаційного центру «Джерело» (м. Львів). Усі спеціалісти отримали сертифікати про успішне проходження освітньої програми, що підтверджує достатній рівень володіння методами командної роботи в ранньому втручанні, в формуванні програм раннього втручання та оцінки їх ефективності, навичками професійної роботи з батьками.

  Раннє Втручання – це комплексна система послуг для сім’ї, в якій народилася дитина з неповносправністю чи ризиком розвитку такої.

  Ця система послуг скерована на раннє виявлення, терапію та профілактику порушень розвитку дитини, та збереження цілісності її сім’ї і забезпечується мультидисциплінарною командою фахівців.

  Раннє Втручання своєю головною ціллю ставить допомогти сім’ї створити такі умови, в яких дитина могла б повноцінно рости, розвиватися, реалізовувати свій потенціал, долати накладені неповносправністю обмеження та в подальшому інтегруватись в життя спільноти та суспільства.

  В Запорізькому обласному спеціалізованому будинку дитини «Сонечко» ЗОР з травня 2017року  почала впроваджуватися в практику послуга Раннього Втручання.

  З 10.05.2017 всього за послугою звернулися 39 сімей.  Послугу отримували 41 дитина.

  З них:

  1 – передчасно народжена,

  9 – порушення опорно-рухової сфери,

  29 – розлади мовлення та психіки,

  2- генетична патологія (с-м Дауна)

  За віком:

  Від народження до 1-го року – 1 дитина

  Від 1 року до 2 років – 11 дітей.

  Від 2 років до 3 років – 15 дітей.

  Від 3 років до 4 років – 14 дітей.

  За останній час збільшилась кількість дітей, вік яких від 1 до 2 років.

  Вся діяльність здійснюється  лише у тісній співпраці з батьками. В мультидисциплінарній команді спеціалісти тісно співпрацюють між собою, оскільки тільки у такий спосіб сім’ї та дитині може бути надана цілісна, комплексна допомога.

  Для надання послуги дитячим фондом ООН (UNICEF) виділено матеріальне забезпечення у вигляді орг.техніки, реабілітаційного обладнання, дидактичних іграшок та меблів для фахівців на суму  97 002,70 грн, а також, завдяки підтримці наших благодійників закінчився ремонт приміщення згідно нормативам надання послуги раннього втручання:

  • Роберт Айденшинк (Німеччина) – ремонтні роботи, рол штори, дзеркало Гезелла;
  • Транспортна компанія «SAT» – кондиціонер з установкою, мікрохвильова піч, конвектор настінний, водонагрівач, будівельні матеріали, змішувачі;
  • Команда волонтерів “Творимо диво разом” та Аліна Шаманська – кондиціонер з установкою.

  Облаштовано 3 кімнати для роботи  з сім’ями: 2 кімнати для групових та індивідуальних занять та кімната фізичної реабілітації.

   

           Ігрові кімнати обладнані для проведення індивідуальних та підгрупових занять,  для роботи по сенсорній інтеграції та формуванню навичок самообслуговування та соціалізації .  Вони використовуються на етапі першої зустрічі із сім’єю та первинної оцінки розвитку дитини; для консультування батьків за запитом. Одна з кімнат сумісна з кімнатою поза візуального спостереження дзеркалом Гезелла. Функціонально ця кімната може використовуватись для поза візуального спостереження за рівнем розвитку дитини, за наявністю її індивідуальних особливостей та потенційних можливостей, за наявністю певних відхилень дитини.

          31 липня 2019 року відбулася зустріч  з батьками та дітьми, що відвідують послугу на базі БД «Сонечко», за круглим столом обговорювались питання щодо необхідності даної послуги. Головний лікар О.Лебедєва освітила батькам та фахівцям питання, які були розглянуті на засіданні Національної ради, яка відбулася 05 липня цього року у м.Києві з питань раннього втручання та підсумки проекту «Twining Early Childhood Intervention», про досягнуті результати розвитку системи раннього втручання в пілотних регіонах, низку розроблених Мінсоцполітики нормативно-правових актів, результати спільної роботи з партнерами зокрема органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, міжнародними, громадськими та батьківськими організаціями.