Разом з батьками

 • З вересня 2016 року по червень 2017 року в рамках проекту по впровадженню послуги раннього втручання в Україні (м. Харків) ЮНІСЕФ та БФ «Інститут раннього втручання» проводять навчальну програму.

  Метою програми є підготовка команд Раннього Втручання в Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Харківській і Запорізькій областях.

  Цей проект був підтриманий Запорізькою Обласною адміністрацією. В проекті беруть участь 3 команди: КВНЗ «Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії» ЗОР, Преображенської громади Оріхівського району та КУ Запорізького обласного спеціалізованого будинку дитини «Сонечко» ЗОР.

 • Спеціалісти будинку дитини «Сонечко» вже впроваджують цю систему в чотирьох медико-реабілітаційних групах денного перебування з інклюзивною освітою.

  Міждисциплінарна команда фахівців БД «Сонечко» складається з:

  -педіатра/невролога,

  -корекційного педагога (дефектолога),

  -логопеда,

  -психолога,

  -фахівця з фізичної реабілітації

  Раннє втручання — система різних заходів, спрямованих на розвиток дітей раннього віку з порушеннями розвитку або ризиком появи таких порушень, і заходів, орієнтованих на підтримку батьків.

  Мета і завдання ранньої допомоги (раннього втручання):

  -виявлення та діагностика порушень розвитку в дітей раннього віку;

  -надання психолого-медико-педагогічної допомоги дітям у віці від народження до 4х років з порушеннями розвитку (вроджені вади розвитку, генетичні порушення, психоемоційні і психоневрологічні порушення, інвалідність) або високим ступенем ризику появи порушень для сприяння їх оптимального розвитку і адаптації в суспільстві;

  -сприяння соціалізації.