• Раннє втручання — система різних заходів, спрямованих на розвиток дітей раннього віку з порушеннями розвитку або ризиком появи таких порушень, і заходів, орієнтованих на підтримку батьків.
  Раннє втручання як система надання допомоги дітям раннього віку має свою піввікову історію. По мірі поглиблення досвіду надання допомоги дітям та сім’ям, в результаті обміну цим досвідом провідних світових фахівців в області раннього втручання, а також поглибленням знань про психофізичний та емоційний розвиток маленької дитини, теоретичною основою раннього втручання стає концепція розвитку.Зараз розвиток дитини розглядається як всебічний процесс, включаючий як його власне психофізичне становлення, так і його життя в родині і зв’язок з іншими людьми.
  Сьогодні в Україні при ініціативі Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ), був організований проект «Збільшення соціальної згуртованості та інтеграції тимчасово переміщених осіб у Східній Україні». Проект спрямований на розширення доступу до послуг так званого раннього втручання для дітей молодшого віку з інвалідністю та ризиком придбання інвалідності та їх сімей, сприяючи повноцінному розвитку малюків. Цей проект був підтриманий Обласною адміністрацією та адміністрацією БД «Сонечко» та створена міждисциплінарна команда фахівців. Команда включає:

  -педіатра/невролога,

  -корекційного педагога (дефектолога),

  -логопеда,

  -психолога,

  -фахівця з фізичної реабілітації.
  Спеціалісти пройшли навчання у I I школах по впровадженню послуг Раннього втручання.
  Навчальну програму проводять фахівці БФ «Інститут раннього втручання» (м. Харків), тренери організацій-партнерів: Харківського обласного спеціалізованого будинку дитини №1, Навчально-реабілітаційного центру «Джерело» (м. Львів), ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України». Терміни навчання: вересень 2016 – червень 2017 року. По закінченні навчальної програми учасники отримають сертифікати ЮНІСЕФ та ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України».
  В будинку дитини «Сонечко» відкривається Центр Раннього Втручання,для надання якісних послуг на самих ранніх етапах розвитку дитини з особливими потребами дуже важливо і є безумовним правом дітей і тих сімей, в яких вони виховуються.
  Мета і завдання ранньої допомоги (раннього втручання):
  — виявлення та діагностика порушень розвитку в дітей раннього віку.
  — надання психолого-медико-педагогічної допомоги дітям у віці від народження до 4х років з порушеннями розвитку (вроджені вади розвитку, генетичні порушення, психоемоційні і психоневрологічні порушення, інвалідність) або високим ступенем ризику появи порушень для сприяння їх оптимального розвитку і адаптації в суспільстві.
  — сприяння соціалізації дітей та їх сімей
  І тому основним завданням програм Раннього втручання є підтримка батьків, допомога їх дітям у використанні всіх можливостей для реалізації всього потенціалу розвитку та досягнення очікуваних рівнів розвитку, наскільки це можливо.

   

   

ПОДОРОЖ НА ОСТРІВТИЖДЕНЬ ПАЛІАТИВННОЇ ТА ХОСПІСНОЇ ДОПОМОГИ (ДЕНЬ 1)