• У 2016 році в КУ ЗОС БД «Сонечко» ЗОР впроваджена методика ентеральної оксигенотерапії, а з 2017 року синглетно-киснева терапія у вигляді коктейлів. Оксигенотерапія сприяє відновленню рівноваги процесів збудження і гальмування, що призводить до нормалізації співвідношення повільною і швидкою фаз сну; поліпшення когнітивних функцій, сприяє відновленню нервової регуляції дихання, кровообігу, обміну речовин, які порушуються під впливом гіпоксії та токсикозу. Введення кисню підвищує парціальний тиск кисню в крові і тканинах, активує тканинні ферменти, нормалізує окислювально-відновні і трофічні процеси. Кисневі коктейлі з успіхом використовуються в різних оздоровчих комплексах з метою підвищення розумової та фізичної активності, корекції психо-емоційних порушень, зменшення проявів синдрому хронічної інтоксикації,з з імуномоделюючою метою. Ентеральна оксигенотерапія є одним з обов’язкових компонентів реабілітаційних програм для дітей з хворобами нервової та серцево-судинної системи, органів дихання і травлення, а також що часто хворіють на респіраторні інфекції.

    В будинку дитини з лікувальною метою оксигенотерапія призначалася дітям з трьох років із захворюванням нервової системи (резидуально-органічні ураженнями ЦНС), дітям  розладами поведінки та затримкою психічного розвитку, захворюваннями серця (вроджені вади серця, малими структурними аномаліями розвитку серця, кардіопатіями), захворюваннями органів дихання (бронхит), порушенням моторної функції товстого кишечнику (функціональний закреп). В процесі лікування створюється сприятливий психо-емоційний фон, знижується рівень тривожності, що  також сприятливо впливає на процес одужання.

    З профілактичною метою оксигенотерапія застосовується в період підвищеної захворюваності гострими респіраторними захворюваннями. У 2018 році охоплення оксигенотерапією дітей БД «Сонечко» склало 44,4 %, кількість процедур на одну дитину 16,1, за рахунок призначення дітям декількох курсів на рік.

    Вже в 2019 році оксигенотерапію отримали діти-інваліди з органічним  ураженнями нервової системи ()ДЦП, резидуально-органічними ураженнями ЦНС), вродженими вадами розвитку ЦНС, стійкими ураженнями нервової системи внаслідок генетичних, хромосомних захворювань, розладами аутичного спектру. Прийом кисневих коктейлів на тлі базисної терапії сприяє підвищенню ефективності лікування, дозволяє в деяких випадках понизити медикаментозне навантаження.

    Для отримання кисню використовують кисневий концентратор «Медика» модель JAY-1, коктейлер  «Медика»  JAК-3, а синглетно-кисневі суміші апарат «МИТ-С». До складу кисневого коктейлю входить яблучний сік, в якості піноутворювача – сироп кореня солодки. Коктейль повільно з’їдається ложкою протягом 3-5 хвилин. Застосування коктейлю приносить задоволення дітям, не викликає негативної реакції, з якою часто зв’язаний прийом медикаментів.

    Апарат «МИТ-С» придбаний ТОВ ТК «SAT» (м.Київ), кисневий концентратор «Медика» модель JAY-1, коктейлер  «Медика»  JAК-3 – БО «БФ «Щасливе сонечко».

ДРУГИЙ ДЕНЬ ТРЕНІНГУВИКОРИСТАННЯ СИСТЕМИ КЛАСИФІКАЦІЇ ВЕЛИКИХ МОТОРНИХ ФУНКЦІЙ. ДЕНЬ ТРЕТІЙ