Педіатричний супровід

 • За роки існування групи для дітей від ВІЛ-позитивних матерів (з 2004р.) ми спостерігали за 84 малюками, 26 із яких почали отримувати і будуть вимушені продовжувати по життєво терапію від СНІДу.

  Кількість дітей із сімейних осередків туберкульоза або які самі перехворіли на туберкульоз, протягом останніх трьох років значно зросла від 10-15 дітей до 25-30 дітей  за один календарний рік.

  Спостереження за дітьми з носійством материнських антитіл до вірусних гепатитів в будинку дитини ведеться на протязі 19 років, кількість таких дітей значно зменшилась з 70 до 30, на рік; одночасно зменшились і випадки переходів в хронічні гепатити (4 дитини за останні три роки).

  Батьки які вживають наркотики, найчастіше страдають на хронічні гепатити, туберкульоз, сифіліс та ВІЛ-інфекцію.

           Ці страшні захворювання передаються внутрішньоутробно їх дітям.  Горе-батьки відмовляються або покидають таких дітей на призволяще.  А при надходженні до будинку дитини «Сонечко» діти мусять отримувати довготривалі курси специфічної хіміотерапії.

           Всі ці діти в будинку дитини забезпечені наглядом обласного дитячого фтізіатра, педіатра центру СНІД, гепатолога та дерматовенеролога; своєчасним всебічним обстеженням, профілактичним лікуванням  та оздоровленням.

           Вселяє оптимізм той факт, що на теперішній час, навіть дітей із захворюванням на ВІЛ-інфекцію, туберкульоз, хронічні гепатити усиновлюють наші громадяни з різних куточків України.