Паліативна допомога

 • У Запорізькому Будинку дитини «Сонечко» на протязі більш 10 років кваліфікований персонал опікується невиліковно хворими дітьми з тяжкими вродженими вадами розвитку ЦНС та інших органів.

  На сьогоднішній день із 250 вихованців 40 дітей з особливими потребами та обмеженими можливостями віком від 2 місяців до 7 років, з яких 16 дітей в найбільш тяжкому стані і потребують паліативного догляду, а 9 на зондовому харчуванні.

  Всі ці хворі отримують всебічну допомогу спеціалістів: педіатра, дитячого невролога, психіатра, психолога, фізичного реабілітолога, фізіотерапевта.

  Для поліпшення якості життя придбане реабілітаційне та медичне обладнання, речі по догляду, лікувальні суміші.

  Але вже давно виникла необхідність створення державної системи надання якісної паліативної допомоги дітям. Для цього міністерство охорони здоров’я має затвердити план розвитку та стандарти якості надання дитячої паліативної допомоги, проводити навчання медичних працівників та забезпечити роботу стаціонарних та виїзних служб паліативної допомоги дітям.

  З 2012 року на державному рівні в Україні почали приймати закони про удосконалення надання медичної допомоги, в тому числі прийнята національна стратегія розвитку паліативної допомоги в Україні на термін 2013-2022 роки, що допоможе створити оптимальні умови надання паліативної допомоги дітям.