• Міждисциплінарні  команди  груп медико-соціальної реабілітації з послугою раннього втручання для дітей віком від 2 міс. до 4 років цілодобового перебування продовжують опанувати етапи роботи в наданні послуги  раннього втручання.

  Одним із важливих етапів у роботі міждисциплінарної  команди є другий етап  –  первинна оцінка (оцінка можливостей дитини). На цьому етапі фахівцями використовується  кімната позавізуального спостереження,  що дає можливість кожному члену команди якісно здійснити «дзеркальну діагностику».

  Що таке «дзеркальна діагностика» ?

  «Дзеркальна діагностика» – це метод спостереження за дитиною в умовах спеціального приміщення, яке облаштоване дзеркалом Гезелла, відеокамерою, персональним комп’ютером,  спеціальною кімнатою  для спостереження та ігровою кімнатою.

  За допомогою «дзеркальної діагностики» команда фахівців у складі: педіатр, невролог, психолог, фізичний терапевт, логопед та інших осіб має можливість спостерігати за дитиною, яка знаходиться в ситуації гри з близькими дорослими.

  Особливості використання «дзеркальної діагностики» у роботі команди:

  • Комплексна діагностика – за дитиною спостерігає команда фахівців, складаючи цілісне уявлення про здоров’я та особливості розвитку дитини.
  • Мінімальна вірогідність помилки – цей метод знижує ризик невірного діагнозу або ризик не помітити дрібних деталей, що вказують на відхилення від норми.
  • Мінімум стресу – процедура проводиться в вигляді вільного спілкування в процесі гри, в обстановці довіри та природності ;
  • Комфорт та економія часу – батькам не має необхідності записуватися на окремий прийом до кожного фахівця і приїжджати декілька разів, немає необхідності ходити по кабінетах та повторювати одну й ту ж саму інформацію кожному фахівцю окремо.

   

   

МОНТЕССОРІ-ІГРАШКИ ВІД МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО МОНТЕССОРІ ЦЕНТРУДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ