• Корекційний педагог (вчитель-дефектолог) – це спеціаліст, який працює з дітьми що мають вади (особливості) в фізичному та психічному розвитку.

  Діти будинку дитини отримують всебічну допомогу спеціалістів мультидисциплінарної команди, яка складається з лікаря-педіатра, невролога, психіатра, фізичного реабілітолога, психолога, логопеда, корекційного педагога.

  Всі члени мультидисциплінарної команди будинку дитини працюють в тісному контакті один з одним, т.я. прагнуть до того, щоб мати єдиний підхід до виховання кожної дитини

  В Запорізькому будинку дитини «Сонечко»  працюють  9 корекційних педагогів, які надають допомогу дітям, віком від 6 місяців до 7 років, з порушеннями: ЗПР (затримка психічного розвитку); порушення інтелекту дітей дошкільного віку; мовні порушення (дизартрія, загальне недорозвинення мовлення, заїкання, ринолалія, системне недорозвинення мовлення); ДЦП (дитячий церебральний параліч); затримка психомоторного розвитку; РДА (ранній дитячий аутизм), спектр аутичних проявів; складною структурою дефекту.

  Основними формами роботи з дітьми є – проведення індивідуальних та підгрупових занять. На кожну дитину складається індивідуальна програма розвитку.

  Головне направлення, в роботі спеціалістів, є об’єднання «спеціаліст-дитина-батьки», що визначає взаємодію та тісне співробітництво  між спеціалістами та батьками дитини.

  Корекційний педагог в своїй роботі використовує: різні види ігрової діяльності, елементи  арт-терапії: казкотерапії, музичної терапії, ізо-терапії,  піскової терапії, єлементи методу М.Монтесорі, розвиваючі ігри Нікітіних, картки Глена Домена, розвиток дрібної моторики (пальчикову гімнастику), дихальну гімнастику. Для збагачення сенсорного досвіду використовує мультісенсорне середовище («Сенсорна кімната»).

  Діти з задоволенням і бажанням йдуть на заняття, граючи вчаться розрізняти кольори, форму,  конструюють, знайомляться з світом букв і цифр – весело проводять час, а корекційний педагог – виконує поставлені цілі. Дуже важливою є робота з сім’ю в групах денного перебування.

ЗУСТРІЧ ДУХОВЕНСТВА З БАТЬКАМИ (ДЕНЬ 3)МОНТЕССОРІ-ТЕРАПІЯ