• В будинку дитини даний метод є актуальним та незамінним інструментом при роботі з  нашими дітьми: для дослідження, розвитку та гармонізації,особливо важливо, це коли діти не можуть висловити словами свої емоції. Даний метод,  є найбезпечнішим в роботі психологами та педагогами

  За допомогою арт – терапії , спеціалісти допомагають дітям:

  • виразити емоції та почуття, пов’язані з переживаннями своїх проблем;
  • знайти форми взаємодії зі світом;
  • знайти свою індивідуальності, повірити себе та в свої сили;

  В своїй роботі психологи та педагоги використовують такі методи арт-терапії, як: ізотерапія, казкотерапія, пісочна терапія,тісто пластика, куклотерапія, мандало терапія, фототерапія, глинотерапия. Метод арт-терапії доцільно використовується  в комплексі медико-соціальної реабілітації дітей.

  Даний метод доступний для всіх дітей від 6 місяців з різними особливостями в розвитку.

  Заняття проходять як в індивідуальній та підгруповій формі. Використання піску з таких випадки теж виявляється корисним – це знімає стрес, покращує дрібну моторику і може використовуватися для соціалізації, при порушеннях рухових функцій організму використовується музикотерапія – для контролю рухів під музику.

  Під час заняття найголовнішим правилом, яким користуються діти та спеціалісти – це не створення шедеврів, а просте і доступне самовираження, можливість познайомитися зі своїм внутрішнім світом і допомогти йому стати яскравіше, веселіше, світліше. Нестандартність процесу спонукає дітей до власних маленьких відкриттів.

  Що для цього потрібно? Папір та олівці….. на наших заняттях ми не обмежуємося стандартним набором образотворчих засобів, оскільки вибір матеріалу індивідуальний,  і їх використання теж може бути  не традиційними, спосіб створення зображень широкий: малювання сипучими продуктами або засушеними листям, малювання пальцями і долонями і т. д. Трохи фантазії, і на піску, приклеєному до паперу, розквітнуть квіти, в повітря злетить феєрверк з дрібних папірців, плями перетворяться в метеликів, плями фарби – в небачених тварин…

  Діти відчувають свій успіх, адже вони змогли перемогти злих чудовиськ, спалити свої страхи, помирити іграшки.

МОНТЕССОРІ-ТЕРАПІЯКАЗКА СЕНСОРНОЇ КІМНАТИ В БУДИНКУ ДИТИНИ «СОНЕЧКО»